Novinky
  Naši psi
    Denny
    Hasko
    Jesse
  Naše feny
    Emily
    Happy
    Jefi
    Kimberly
  Malinois
    Daiquiri
    Grey
   
  Odchovy
  in memoriam
  výcvik
  Guestbook
  Kontakt
  Odkazy
 
 
LVT Dogmania
 
design © Mel
 
NOVINKY Z ROKU 2013
- archiv 2007 a 2008
- archiv 2009
- archiv 2010
- archiv 2011

- archiv 2012

 
 
 
   
  7. 12. 2013
  Happy Hilary Goldest Danubius složila OB-Z a ZOP na 98 bodů výborně!
   
  10. 11. 2013
  Happy Hilary Goldest Danubius složila IPO3 na krásných 276 bodů! Splnila si tím nominační limit na Kvalifikační závody ČKS pro rok
2014 !!! :-).
Frajer Frenkie Goldest Danubius složil SPr.1 na výborně!
Gratulujeme Melanii Dedíkové a Garymu ke složení IPO3!
   
  29. 10. 2013
  Mistrovství světa ve výkonu kníračů ISPU 2013, Montelupo Fiorentino, Florencie, Itálie. Jako každoročně jsme posledních pár dní před mistrovstvím strávili společným treninkem s naším týmem v Geislingenu. Děkujeme moc za pomoc a podporu zejména Ute a Andrému Baur.
Itálie nás nepřivítala příliš přívětivě. Po nočním vydatném dešti byla oblast konání závodu postižena povodněmi. Ovšem voda rychle odtekla a začal proces vysychání. Tedy velké vlhko a sluníčko. Opravdu nezvyk. Celé tři dny jsme stávili návštěvami památek zejména ve Florencii. Ani moře jsme nevynechali. David se koupal na pláži u přístavního města Livorno.
 
 
  Na stopy jsme museli jezdit velmi daleko (40km). Čuchalo se na řídké  jetelině podrostlé travou. Terén vypadal hezky,  trasa stopy v něm nebyla vidět. Za specialitu tohoto terénu považuji odvodňovací kanály, které museli psi překonávat. Oba naši kluci s nimi neměli problémy. Denny je dokázat vyčuchávat, Frenkie je přeskakoval (na každé stopě 6x). Šířka kanálů byla něco přes metr a hloubka do metru. V každém bylo cca 20-30 cm vody. Přeskočit je a nerušit či neovlivnit při tom práci psa nebylo zrovna lehké. Denny výrazně pokazil jeden lom, přesto získal v pátečním slunném a teplém odpoledni 92 bodů. Frenkie a já jsme opět měli něco extra. Cesta na terény vedla po nezpevněné, cca 200 m  dlouhé cestě mezi kukuřičnými lány. Takže po svých. OK žádný problém... Ale, v naší trojce se jaksi ocitla háravá fenka (naštěstí česká fenka, takže jsem o ní věděla). Koho myslíte, že pořadatelé vzali na terén jako prvního? A kudy myslíte, že jsem měla jít já s Frenkýškem? Samozřejmě jsem odmítla. Německá závodnice nechápala co se děje, netušila, že fena je háravka. Nakonec jsem si po dlouhé hádce a mnoha telefonech s vedoucím stop vynutila speciální povolení projít kukuřičným polem vedle "kontaminované" cesty :-), kde jsme pro změnu nachytali bodláky od hlavy k patě. I přes všechen tento stres Frenkie zabojoval. Předvedl stopu bez jediné chyby, jak rozhodčí řekl fascinoval ho svou přesnou, pečlivou a pozornou prací a tak mu zadal 100 bodů. Poprvé v životě jsem získala toto hodnocení a navíc na mistrovství světa! Měli jsme všichni obrovskou radost.
 
  Závod se konal na krásném stadionu. Celý areál byl velice pěkný a prostorný. Zejména parkování nebylo problémové. Jen treninková plocha zcela chyběla. Ani prodejních stánků moc nebylo. Poslušnosti se lotos nepodařili ani jednomu z nás. Frenkie měl v pátek odpoledne opět teplo (slunečno) a opět chyboval na překážce, kterou nepřekoval zpět. Získali jsme pouze 84 bodů. Denny chyboval na vysílačce. Běžel na odložení... takže nula. Celá poslušnost postrádala jiskru, což se odrazilo na hodnocení, 80 bodů. Obrana Dennyho byla tentokrát se špatnou ovladatelností a velkou chybou na vyštěkání. 88 bodů bylo zklamáním. Frenkie nastupoval na obranu v neděli odpoledne, jako předposlední ze všech. Stadion byl nabitý k prasknutí. Hrobové ticho. Celkem se nám vedlo. Jen drobné chyby. Přišla poslední pouštěčka. Frenkie nepustil ani na třetí povel a byl konec. Diskvalifikace nás neminula, ale jen diskvalifikace obrany. Zvláštní, zřejmě jiný systém. Získali jsme ocenění za nejlepší stopu. Jsme na oba naše kluky hrdí. Denny a David se na tomto, již svém pátém, mistrovství světa rozloučili s aktivní závodní kariérou. Po pět dlouhých let trápili soupeře s knírači i zástupce jiných plemen. Nyní budou skládat zkoušky a trénovat jen tak pro radost. Frenkie je naším hrdinou. Předvedl špičkovou obranu a stopu, poslušnost podle možností a to vše bez treninku, protože se nám 10 dní před závodem zranil. Naši kluci jsou prostě nejlepší! :-). Děkujeme všem našim příznivcům za podporu.
 
   
  30. 10. 2013
  Frajer Frenkie Goldest Danubius - ISPU WM 2013 obrana /defense/Schutzd
 
   
  10. 2013
  Odjíždíme reprezentovat Českou republiku na MISTROVSTVÍ SVĚTA VE VÝKONU KNÍRAČU do Italské Florencie. Držte nám palce!
 
   
  8. 10. 2013
  Happy Hilary Goldest Danubius byl udělen titul KLUBOVÝ ŠAMPION KRÁSY!
 
 
   
  15. 9. 2013
  V Č.Budějovicích proběhla bonitace velkých kníračů, na které byl uchovněn Inferno Inno Goldest Danubius s kodem 00/7ATb/5 a výkonnostní bonitací 45.
Gartulujeme majitelce Martině Zajíčkové! Bohemia Top Star
 
   
  14. 9. 2013
  Vyrazili jsme na soutěž krásy, na výstavu v Chrastavě!
Happy Hilary Goldest Danubius - Výborná 1, ČKŠ, Oblastní klubový vítěz
   
  7. - 8. 9. 2013 - Mistrovství ČR ve výkonu kníračů, Zbraslav u Brna
 

- Frajer Frenkie Goldest Danubius - 2. místo - 99-87-96-282, VD a res. CACT
- Devil Denny Goldest Danubius - 5.místo - 90-93-85-268, D

Oba naši kluci nám udělali velkou radost!
Denny předvedl nejlepší poslušnost ve své kariéře a hodnocení ve známce výborné mu uteklo jen díky hrubé chybě na překážce, kterou ve směru zpět oběhl. Na obraně se nesoutředil a hlavně Davida neposlouchal :-). Stopa byla velice hezká, udělal pouze drobné chyby. Bohužel v silném protivětru přešel poslední předmět.
Frenkie nemá rád velké teplo a zřejmě díky němu na poslušnosti nebyl ve své kůži. Též nepřekonal překážku směrem zpět, což byla jeho největší chyba. Na obraně ovšem zabral a svým opětovně tvrdým, aktivním, bojovným způsobem potrápil oba figuranty. Stopa se povedla. Jen jedinou chybičkou se připravil o maximální možné hodnocení.
Frenkie i Denny byli nominování do české reprezentace pro letošní mistrovství světa kníračů v italské Florencii, kam pojedeme bojovat 23.-27.října!
Děkujeme našim fanouškům za podporu a děkujeme též za podporu a pomoc GD týmu!

 
   
   
  14. 8. 2013
  Frajer Frenkie Goldest Danubius je Český ŠAMPION PRÁCE
Happy Hilary je Česká šampionka krásy
 
frenkie diplom happy diplom
   
  19. - 21. 7. 2013 CACIT Dobříš
  Nejlepší závod sezony v naší republice je opět za námi. Moc děkujeme všem našim příznivcům za podporu!
 
cacit
  Závodu se z našeho GD týmu zúčastnili hned 3 psi.
Jako první v sobotu na plac nastupoval Devil Denny a David. Bylo velké teplo a na Dennyho výkonu se to podepsalo. Únava přicházela rychle.. ovšem tento náš miláček už má svůj věk a tak mu to vůbec nemáme za zlé. Naštěstí neudělal žádnou hrubou chybu a tak získali 79 bodů. Po poslušnosti jsme ho pořádně namočili, aby se trochu ochladil a nabral síly na další oddíl. Na obraně pracoval jako vždy s velmi výraznou bojovností, výborně čistě pouštěl, hezky dohlídával, na kontroláku předvedl svou klasickou výraznou razanci. Chyboval na odvolání z vyštěkání, kde bylo třeba dvou povelů, a na bočním doprovodu, nepovedly se poslední dva zákusy. Přesto získal krásných 92 bodů, velké uznání rozhodčího a velký potlest tribuny. Nedělní stopa Dennyho byla skutečně vynikající. Udělal jen dvě malé chybičky (ověření kolejí) a získal krásných 98 bodů. Celkově 269 bodů a 14. místo. O pouhý bodík mu utekl titul res. CACT. Denny si tímto závodem splnil bodovou nominaci na mistrovství světa kníračů.
 
  Jako druhý nastupoval pozdě odpoledne Frajer Frenkie s mou maličkostí. Frenkie pracoval opravdu výborně. Dělal mi radost. Po druhém přivolání přišla únava i na něj, ale naštěstí chytil druhý dech. Přesto aporty mohly být rychlejší a hlavně výrazně chyboval na vysílačce, kde jsem musela použít druhý povel, aby si nelehl předčasně. Získali jsme 87 bodů.
Opět následovala koupel pro ochlazení, teploty už vystoupaly na maximum tohoto dne a tak jsem dopřála "koupel" i sobě. Frenkieho obrana byla skvělá. Bojoval ze všech sil. Oba figuranty jsem litovala. Rvali se spolu o každý metr. Frenkie krásně pouštěl, absolutně do poslední chvíle dohlídával. Zadní doprovod zvládl na výbornou a velice pěkně a razantně mu vyšel i přepad. Po první části sklidil obrovský potlesk a totéž platilo i na samém konci obrany. Chyboval na obou bočních doprovodech a nepovedl se mu poslední zákus. Získali jsme 95 bodů, rozhodčího Frenkie doslova dostal a tribuna vřískala nadšením. Atmosféra byla fantastická.
Nedělní stopa položená na technické trávě, k vypracování v pravé poledne, byla napínavá. Frenkie výborně vyrazil a první chybu udělal těsně před třetím lomem, kde ověřil starší přešlap, následně po 2 metrech perfektně zalomil a asi metr za lomem ho to znovu vytáhlo nahoru ke starému přešlapu. Než se ujistil, kde je ta správná stopa, a vyrazil dál, ztratil 6 bodů. Dále až na konec bez chyby. Výsledných 94 bodů mě potěšilo. Frenkie to vydřel. je to můj frajer!
Celkově jsme získali 276 bodů, 6. místo a titul CACT! Před nás se dostalo jen pět opravdu velice kvalitních malinoisů. Jsem hrdá, že jsem opět ukázala, že s knírači se cvičit dá, jsem hrdá, že jsme porazili dalších 49 psů, jsem hrdá, že se knírač stal druhým nejúspěšnějším plemenem, hned po malinoisech!
 
 
  V neděli ráno nastoupila na plac Táňa Smirnová a její "pacholek" dobrman Atoris Sheridano le Fano. Bask předvedl velmi slušnou poslušnost a rozhodně velmi slušnou obranu. Moc nás mrzela sobotní stopa, která se vůbec nepovedla a díky níž se Táně závod nepodařil. Ale to se stane...Snad příště.
A že se na závodech báječně baví i naši miláčci, že i oni si závod i vyhlášení užívají, můžete vidět na následujících fotkách.
 
   
   
   
   
   
  22. 6. 2013
  Absolvoli jsme zkoušky, Happy Hilary Goldest Danubius složila IPO2!
   
  13. 6. 2013
  Na krytí s naším Dennym přijela Mella vom Reusser Land. Fenka původem z Německa žije se svými majiteli Josée a Didierem Gelbovými ve Francii. S Josée spoječně složili OB 2 a s Didierem zase IPO1. Darkia, jak jí říkají, pochází z velmi kvalitní pracovní krve. Štěňata z tohoto spojení budou vhodná zejména na výcvik.
   
  7. - 9. 6. 2013
  V Třebíči na nádherném a moderním stadionu proběhlo Mistrovství republiky všech plemen ČKS dle IPO3. Díky panu Čejkovi a jeho týmu (v podstatě celé rodině Čejkových), jsme mohli prožít pěkný víkend a prožít velký závod na luxusním sportovišti!
Po povodních a dlouhém velice ošklivém počasí, přišlo v pátek velké oteplení a výrazná změna. Modré nebe a velmi silné sluníčko nás všechny doslova opékalo.
Při losování jsem neměla štěstí a vytáhla jsem sudou šestku. Tedy první skupina a ještě první na odložení. Už na jeho konci byl Frenkie velice udýchaný. Chůzi ještě zvládl, ale pak začal "uvadat". Na konci poslušnosti už nemohl... Neskočil překážku zpět a na vysílačce lehl na více povelů. Celkových pouhých 71 bodů nás nepotěšilo. Na obranu jsme Frenkieho celého namočili. Ulevilo se mu, ale už při vyhlašování bodů za jeho výkon, byl úplně suchý... :-( Frenkiemu se nepovedl jeden zákus, ale ihned si ho opravil a nebyl dostatečně razantní na kontroláku. Na výbornou oběhal makety, velmi slušně vyštěkal, měl naprosto bezchybnou ovladatelnost a ve všech bojích aktivně blokoval. Pozornému dohlídání předcházely plné pevné zákusy a okamžité pouštění. Pan rozhodčí nás ocenil na 88 bodů.
Nevýhodou první šestky je jak se říká ostrá tužka rozhodčích, což se mi potvrdilo zejména v porovnáním s nedělními bodovými zisky. Bez štěstí to prostě nejde. Ani v neděli nepolevilo sluníčko a tak jsme na téměr polední stopě nachytali další bronz. Frenkie si na stopě užil různých nástrah. Výrazné koleje, shnilé seno, jeden velice podmáčený úsek (to jsem si "užila" i já v lehkých teniskách), výrazný vítr a hlavně sluníčko.... Pracoval naprosto neskutečně poctivě, v jednotném tempu, se zájmem a rád. Předměty označil přesně, rovně, rychle a od nich vycházel opět precizně. Pouze jediná chybička na prvním lomu, kde si ověřil kolej v těsné blízkosti nás stála 1 bod. Přesto mi Frenkie udělal obrovskou radost a byl náležitě odměněn jak mnou, tak celým naším týmem. Dojem udělal i na pana rozhodčího Ryneše a kladeče naší stopy. Zadaných 99 bodů nás posunulo na celkové 26. místo (z 43. účastníků) se ziskem 258 bodů. Frenkie si tímto závodem splnil kvalifikační body pro účast na Mistrovství světa kníračů v Itálii 2013!
Též gratulujeme a přejeme mnoho štěstí české reprezentaci pro FCI WM v Roudnici!
   
  7. - 8. 6. 2013
  Proběhlo velmi zajímavé a pracovně nadějné krytí! Za Frenkiem přijela nevěsta ze Slovenska, Anabelle Fruma Sidus chovatelky Petry Šedajové, dcera Clarka v. Klingsgarten, měla rande s Frenkiem. Po bezproblémovém krytí budeme očekávat dobré zprávy. Štěňata budou vhodná zejména na sport. Další informace najdete na webu chovatelské stanice Fruma Sidus.
   
  30. 5. - 2. 6. 2013
  Tým Geislingen přijel na společný trenink v Praze. Počasí nám nepřálo. Jak všichni víme, ihned po tomto víkendu přišly velké povodně. Přesto jsme si opravdu pořádně zamakali. Společný bowling a fantastické závody na profi motokárové dráze byli vynikajícím odreagováním. Děkujeme ZKO Jižní město za zapůjčení placu a hlavně Petru Vítkovi za vynikající jídlo!
 
 
   
  11. - 12. 5. 2013
  Výběrový závod MSKS přinesl velký úspěch pro velké knírače! Hned dva se umístili na stupních vítězů! Gratulujeme!
Zúčastnili se i Graf Geret Goldest Danubius s Andreou Zítkovou, prošli svůj první velký závod a potvrdili zkoušku. Výsledky zde
   
  8. 5. 2013
  se konala Oblastní klubová výstava v Braníku. Naše Happy se předvedla ve třídě pracovní a získala výbornou 1 a další čekatelství klubového šampiona (ČKŠ). Na zkušenou a za zábavou jsme vzali i Jesseho. Ten ve třídě dorostu získal VN1. Moc ho výstava bavila!
   
  21. 4. 2013
  Dnes navštívila našeho Devila Dennyho další nevěsta. Tentokrát neměla cestu dlouhou. Geisha z Bedýnky přijela s paničkou Dagmar Friedlaenderovou z Prahy. Fenka je velice krásná, elegantní, jemná, výborná společnice pro život. Má mnoho titulů z výstav a v jejím rodokmenu najdete mnoho šampionů i světového vítěze.
Štěňátka budou vhodná zejména do rodiny, na hlídání domu nebo na výstavy. Další informace najdete již brzy na webu chovatelky.
Březost fenky byla potvrzena ultrazvukem a očekává se 10 miminek!
   
  23. 3. 2013
  Kluci měli dnes velký den! Za Dennym přijela krásná nevěsta Af Bri od Devíti vrb, která má vynikající původ a mnoho výstavních titulů. Štěňátka se narodí v německé chovatelské stanici Voyager´s. Všechny informace najdete na webu Anji Heimburger.
22.5. se narodili 4 kluci a 5 holek !!!
  Frenkieho navštívila velice šikovná mladá fenka Baylee  ze švýcarské chovatelské stanice von der alten Oele, majitelky Dannji Romer. Baylee pochází z čistě pracovní krevní linie. Fenka je velice dominantní. Všechny informace o vrhu najdete na webu chovatelky
24.5. se narodili 2 kluci a 4 holky !!!
   
  2. 3. 2013
  Měli jsme velmi váženou návštěvu z dalekého Norska. Za Dennym přicestovala nádherná nevěsta, multišampionka jménem Black Emac Q-Tee (Dina) s majitelkou Lisou Selin a chovatelkou Eli Merethe Nesset. Dina má složeno hned několik zkoušek v Obedienci, kde dosáhla až nejvyšších tříd a totéž platí i pro pachové práce. Prožili jsme společně velice příjemný víkend a úspěšná krytí! BŘEZOST  fenky již byla POTVRZENA ultrazvukem!  V chovatelské stanici Black Emac očekávají plný vrh !
  Dina
  Miminka jsou na světě! Dině se narodilo přesně podle objednávky chovatelky 8 feneček a 2 pejsci! To je nadílka! Je to báječné, štěňátka jsou sladká, maminka Dina je v pořádku.