Novinky
  Naši psi
    Denny
    Hasko
    Jesse
  Naše feny
    Emily
    Happy
    Jefi
    Kimberly
  Malinois
    Daiquiri
    Grey
   
  Odchovy
  in memoriam
  výcvik
  Guestbook
  Kontakt
  Odkazy
 
 
LVT Dogmania
 
design © Mel
 
NOVINKY Z ROKU 2012
- archiv 2007 a 2008
- archiv 2009
- archiv 2010
- archiv 2011

- archiv 2013

 
 
   
  25. - 28. 10. 2012
 

V Horní Bříze proběhlo Mistrovství světa ve výkonu kníračů ISPU WM 2012!
Goldesťáci opět zazářili!!!

Mistři světa ISPU 2012 v družstvech, třetí místo v jednotlivcích, nejlepší OBRANA závodu za 98 bodů a nejúspěšnější čeští reprezentanti DAVID ROHLENA a DEVIL DENNY GOLDEST
DANUBIUS !!!

 
   
  22. 9. Zkoušky Rudník
  Gary a Melanie Dedíková složili IPO2
Dona Donatella Goldest Danubius a Michaela Vojtková složili IPO2
Graf Geret Goldest Danubius a Andrea Zítková složili IPO3
Irgard Izel Goldest Danubius a Ivana Vrbatová složili BH
   
  31.8-2.9.
 

Mistrovství republiky ve výkonu kníračů

!!! JSME MISTŘI !!!

  Poslední prázdninový víkend se nám povedl. David s Dennym a já s Frenkiem jsme nastoupili na výše zmíněný závod v kategorii nejvyšší, v IPO3. Oba psi nám udělali velkou radost. Předvedli chuťovou líbivou práci s radostným projevem na poslušnostech. Výkon obou ovlivnila háravá fenka, která zanechala vzkaz přímo na place, konkrétně u překážek. Oba se začuchali, aby vzkaz přečetli. Denny lehce reagoval u aportu volného a výrazně u aportu přes překážku. Frenkie reagoval u chůze u nohy. Pár bodíků jsme s Frenkiem ztratitli za druhé povely pro odevzdání aportů. Obranu si kluci užili. Denny jako vždy výrazně bojovný, dravý, razantní s dobrou ovladatelností. Frenkie zase jako vždy super zákusy a oba figuranty maximálně zastavoval. A stopičky, no tak ty klukům moc chutnaly. Děkujeme našim příznicům za podporu a gratulace! Našemu týmu za pomoc, podporu a hlavně super atmosféru!!! Díky vám to bylo skvělé! Jak to nakonec dopadlo?
MISTR REPUBLIKY 2012, CACT, Nejlepší poslušnost, 96-92-95-283 VD - Frajer Frenkie Goldest Danubius
VICEMISTR REBUBLIKY, res. CACT, Nejlepší stopa, 99-87-93-279 VD - Devil Denny Goldest Danubius
OBA NAŠI PSI jsou zařazeni do reprezentace ČR na MISTROVSTVÍ SVĚTA KNÍRAČU 2012!
Gratulujeme Lence Vrabcové s Dark Derekem Goldest Danubius, kteří vybojovali v kategorii SPr.3 druhé místo a v kategorii FPr. 2 si kromě druhého místa ještě složili zkoušku. Marušce Hasenhöhrlové a jejímu Grand Gerrovi ke čtvrtému místu v kategorii nejvyšší a nominaci na MS. Václavu Kubelkovi a Gambleru Grimmovi k osmému místu v téže kategorii. Andree Zítkové s Kipem (Cowboy z Benova Erbu) k mistrovskému titulu v kategorii ZMP2 a prvnímu místu s Graffem Geretem v kategorii FPr.3.
 
  Všechny fotky ze závodu
   
   
  20.7.2012 Máme NAKRYTO !!! Bereme záznamy na štěňátka!
   
   
   
   
  20. - 22.7. 2012
  proběhl nejskvělejší závod sezony... CACIT na Dobříši!
Pro nás byl velice úspěšný !
Frajer Frenkie Goldest Danubius - 276 bodů- 4.místo!!! Zisk titulu CACT !!!
 
cacit cacit
  A jak se to všechno semlelo?
Před 15 lety bych tu popisovala super dobrodružství a parádní výzvu, ale dnes toho mám plný zuby a bylo to prostě šílený!!! Po pátečním rychlém treninku jsme naprosto nečekaně museli letěli (a to doslova) do německa na krytí naší Happy Hilary a honem zas nazpět. Jeli jsme celou noc, až do 9 do rána. Pak na 2 hodinky do hajan, vyměnit psy a do Dobříše. Strašlivě nám pršelo na poslušnosti. Frenkie předvedl životní výkon. Až do aportu přes áčko téměř bez chyby! Tam mu nevyšel krok, zastavil za áčkem a přemýšlel! Díky tribuně, která mu začala fandit a povzbuzovala ho se nakonec odhodlal a překonal zpět! Bohužel na dlouhodobém odložení už neunesl ty přívaly vody a vstal, aby se oklepal...:-( Obrana byla úplně nepovedená. Já jsem pokazila revíry a Frenkie 2 makety neoběhl, nesoustředil se na dohlídačkách, na zadním doprovodu koukal na mě místo na Radka a novinka... nechtěl pouštět!!! Excelentní stopa za 99 nás katapultovala až na 4.místo! Poprvé v životě jsem získala titul CACT !!! Frenkie je opravdu FRAJER !!! Děkuji moc Daně Havlové za fotogalerii, která naprosto přesně ukazuje, jaké nám vládlo počasí.
  Moc děkuji též Lence Vrabcové alias AKNEL za fotky a týmu za pomoc a podporu! A taky za ty brambory ! :-D
Gratulujeme Táně Smirnové a jejímu dobrmanovi Atorisovi Sheridano le Fano ke krásnému 10.místu a zisku titulu CACT!!!
Nezapomenu poděkovat pořadatelům. Díky týmu, který vedou Jarda a Simona Kratochvílovi jsme si skvěle zazávodili, zafandili, večer zatančili a pojedli a konečně jsme si neskutečně užili vyhlášení vítězů!!! Za rok se na Dobříš moc rádi vrátíme!
   
  1. 7. 2012
 

Vezmeme to hopem - od poslední aktualizace se toho událo hodně:
Happy Hilary Goldest Danubius - IPO1 - V1, 2x ČKŠ, CAC, ISPU, Klubový vítěz 2012, BOB
Graf Geret Goldest Danubius - IPO2 - V1, ČKŠ, CAC, ISPU, Klubový vítěz 2012 - GRATULUJEME majitelce
Gambler Grim Goldest Danubius - IPO3 - gratulujeme majiteli

Frajer Frenkie Goldest Danubius - v ch.s. PROMARII se narodilo 10 Frenkýšat..
dalších 12 se jich narodilo v ch.s. v. STEDEPARK v Rakousku,
narození dalšího vrhu, tentokrát v české ch.s. JESSTYNO čekáme okolo 9.7.

Devil Denny Goldest Danubius - malá Denčata se narodila v ch.s. vom kleinen Büffel v Německu, je jich 6,
dalších 8 se narodilo ve slovenské ch.s. Kalimantana,
narození dalších vrhů očekáváme v ch.s. od Devíti vrb kolem 4.7. a v německé ch.s.vom Schnauzerparadies 18.8.

- Tedy, kdo by rád cvičil nebo vystavoval, máte mnoho šancí správně si vybrat dle svého vkusu!

   
  V ČERVENCI PLÁNUJEME KRYTÍ NAŠÍ HAPPY HILARY GOLDEST DANUBIUS !!! Bližší informace již nyní na našich kontaktech. Přijímáme záznamy na štěňátka po této mladé nadějné fence...!
   
  25. - 27. 6. 2012
  IDC WM Halasztelék, Maďarsko ! Proběhl světový šampionát dobrmanů a z našeho týmu se zúčastnila Táňa s Baskem - Atoris Sheridano le Fano. Nádherný stadion, letní počasí a prima atmosféra nás provázely všemi dny. Táňa zabojovala a spolu s jejím miláčkem Baskem se dostali na 13.místo ze 48 účastníků. Bodové hodnocení 90-87-82 a celkových 259 bodů jí umožňuje start i na IDC WM 2013! Tak Táňo ještě jednou gratulujeme !
 
   
  17. 6. - 20. 6. 2012
  Náš Tým si opět zatrénoval společně! Tentokrát u nás. Děkujeme všem ZKO, které nám laskavě zapůjčili svůj plac! Pár foteček si můžete prohlédnout v galerii od Ute Baur
 
   
  8. 5. 2012
  OKV Praha Braník / Regional klubshow Prag
Happy Hilary Goldest Danubius - V1, ČKŠ, OKV, Nejkrásnější velký knírač výstavy
Graf Gerett Goldest Danubius - V1, ČKŠ, OKV
   
  7. 5. 2012
  V chovatelské stanici Magic Black Diamond se narodili 3 malí Frenkýšci a 4 Aničky.
   
  6.5.2012 - MVP Praha / IDS Prag
  Happy Hilary Goldest Danubius - V2, res. CAC, res. CACIB, vice středo-východo evropský vítěz / vice Central-East European Winner 2012 !
Graf Gerett Goldest Danubius - V1, CAC
   
  20. - 22.4.2012
  Výběrový závod pro MR MSKS všech plemen Velké Němčice. Závod se jednoduše řečeno stal pro nás úspěšným.
Devil Denny se s Davidem probojovali na 3. místo a po dlouhé době se tak ukázal na stupních vítězů mezi všemi plemeny i knírač!!! Jsme hrdí, že to byl právě ten náš! Frenkie skončil na pěkném 7. místě. Závod byl velice těžký zejména na stopách. Pouze jednomu jedinému závodníkovi se podařilo pokořit známku VD a získal 92 bodů. Jako druhá nejlepší stopa byla právě Dennyho za 86 bodů. Patnácti psům se vůbec nepodařilo splnit limit. Poslušnosti velice pozorně a přesně posuzovala Lenka Chmurová a oba naši knírači se jí libili. Denny ztratil nejvíce na dlouhodobém odložení (jeho čumák se prostě nezastavil), Frenkiemu se nepodařila vysílačka. Obrany oba kluci předvedli velmi pěkné a sklidili uznání rozhodčího i diváků. Oba naši knírači si na tomto závodě splnili kvalifikační bodový limit pro účast na MS ISPU 2012.
 
nemcice nemcice nemcice
 
nemcice nemcice
   
  18. 4. 2012
  Další nevěsta přijela za naším Devilem Dennym...
Asmar Miss Kalimantana chvatelky a majitelky Janky Koctúrové, pochází z velmi staré a vlastně dnes už vzácné, i čeké krve. V jejím rodokmenu najdete jména psů a jako Exy z Vlamber, Kent, Ivo Černý Panther, Eros Ardocide a další.
Další informace najdete na profilu krytí
   
  17. 4. 2012
  Několik foteček z treninku v Nýřanech. Děkujeme Hance Šustrové a Milanovi Brunovskému za pomoc a přejeme jejich synovi Adámkovi, který s námi na cvičáku oslavil první narozeniny ve věku 1 měsíc :-D, hodně zdraví a úspěchů!
   
  28. 3. 2012
  nás poctila vzácná návštěva! Na krytí tentokrát za Devilem Dennym Goldest Danubius přijela naše kamarádka Nicole Dünholter. V její chovatelské stanici vom kleinen Büffelbude očekáván "I" vrh po našem Dennym a vynikající prověřené chovné feně Indiana-Girl vom Haus Ternes. Tato fenka je dvojnásobná šampionka a Klubová vítězka, ale opět je účastnice i mnoha závodů a mistrovství, včetně Mistrovství světa ISPU. Její zkoušky mluví za vše: AD, BH, RTP, VPG3, IPO3, FH2, IPO-FH ! Další informace najdete na webu chovatelky!
Nicole nám ovšem přivezla ukázat i štěňátka po Dennym a Black Beauty vom kleinen Büffel. Tato krásná dvou a půl měsíční štěňata nás nadchla skvělou socializací, velice akční a sebevědomou povahou, nádherným exteriérem a naprosto neovladatelnou chtivostí vše zkoumat jakýmkoli způsobem, hlavně rychle! Mimochodem, Heartbreaker hledá nové majitele! Byla to krásná návštěva plná radosti a vlastně skvěle strávené velikonoce!!! Pomlázka neminula ani Hope ani Heru ani mě... :-).
 
 
   
  31. 3. 2012
  Další krytí Frenkieho! Tentokrát zahraniční. Navštívila nás Darcy vom Stedepark se svou paničkou Sabine Lehner - několikanásobnou účastnicí mistrovství světa i republiky! Všechny informace o jejím pracovně vedeném chovu najdete na webu vom Stedepark
   
  27. 3. 2012
  Dnes za Frajerem Frenkim Goldest Danubius přijela další nevěsta. Tentokrát ze Slovenské krve. Fenka jménem Derika Apovery, majitelky Marie Lohrerové bude maminkou "A" vrhu v chovatelské stanici PRO MARII.
Derika je krásná, urostlá fenka, která získala na výstavách nespočet titulů a je samozřejmě Šampionkou krásy ČR. Ale nezahálí ani po stránce pracovní, o čemž svědčí zkoušky prozatím složené: ZZO, ZOP, FPr1, ZM, ZPU1, ZPS 1, FPr2, FPr3, ZPU2, ZZZ, RH-E/F , BH, ZVV1. Krásné povídání o fence a další informace najdete na webu chovatelky.
   
  28. 3. 2012
  LETOS SE OPĚT KONÁ DOGMANIE! PŘIJEĎTE SI ZACVIČIT! Info na webu...
   
  7. 3. 2012
  Našeho Frajera Frenkieho navštívila nevěsta! Přijela se svou majitelkou a chovatelkou Ivetou Podrabskou z Kladna. Annie Magic Black Diamond je krásná, velice temperamentní a vyrovnaná, teprve dvou a půl letá fenka. Je to dcera známého krasavce a účastníka několika Mistrovství světa ISPU Carbona Bright ze SV. Další informace najdete na webu chovatelské stanice Magic Black Diamond. Těšíme se na magické černé frajery a frajerky. Neváhejte a už nyní si rezervujte štěňátka
 
Annie Annie
  !!! BŘEZOST POTVRZENA !!!
   
  3. 3. 2012
  V divadle Bolka Polívky U22 v Pražské Uhříněvsi proběhlo vyhlášení ankety Kynolog roku 2011, kam jsem byla s Frajerem Frenkiem nominována odbornou porotou do kategorie sportovní kynologie a David byl svými příznivci a fandy nominovám do kategorie figurant roku. I přesto, že jsme nezvítězili, moc děkujeme vám všem za poslané hlasy. Velice nás potěšilo, kolik lidiček nám fandilo! Závěrečný galavečer byl nabitý skvělou atmosférou! Gratulujeme všem vítězům a děkujeme pořadatelům za krásný kulturní zážitek. Autorem fotografií je Vladimír Škarda.
   
 
Annie Annie
   
  22. 2. 2012
  Dnes byl pro knírače z našeho chovu a obzvláště pro Frenkieho zvláštní a zároveň významný den. Bylo nám velkou ctí a potěšením spolupracovat při natáčení reportáže pro Českou televizi. Tým pod vedení pana režiséra Tondy Vomáčky připravuje pořad Máte mě!, který uvádí Václav Vydra. V reportáži prezentujeme nejen knírače velké jako plemeno, ale sportovní kynologii, jako skvělou možnost vyžití se psem jakéhokoli plemene. Doufáme, že z natočeného materiálu (pracovali jsme 3 hodinyv příšerném počasí), bude krásná reportáž a zveme vás všechny ke sledování. Pan Vydra se našim psům moc líbil a oni jemu též. Samozřejmě nám to nedalo a udělali jsme si fotečku.
   
 
Annie Annie
   
  2. 2. 2012
  se narodilo 8 krásných štěňat v chovatelské stanici www.vomkleinenbueffel.de chovatelce Nicole Dünhölter po fence Black Beauty vom kleinen Büffel. Fotky a další informace o pěti ďáblech a třech krasavicích najdete na webu chovatelky. Některá štěňátka jsou ještě volná!
   
  5. 1. 2012
  Úplné znění mého rozhovoru s Tomášem Taubnerem
   
  20. 12. 2011
  Plánujeme krytí!
V roce 2012 pojedeme s naší Donou Donatellou Goldest Danubius na krytí !!!
Wir planen im Jahr 2012 Wurf ! We are planning a litter in 2012 !
 
Dona OTEC/VATER/SIR: jméno bude zveřejněno po nakrytí, zatím dáváme k dispozici informace o něm
- žije v německu
Účastník Mistrovství světa ISPU
VPG3, AD,BH, IPO3
VÝBORNÝ, Körung 1-1-1-1, KKl. 1
HD - A + oba rodiče i prarodiče HDA
Dona Donatella GD
-do třetí generace (14) všichni předci VPG3 nebo IPO3
- 9 předků účastníků nejvyšších mistrovských soutěží
   
  Infinito Itto Goldest Danubius HD A, gratulujeme Lence a děkujeme za zprávu!