Novinky
  Naši psi
    Denny
    Hasko
    Jesse
  Naše feny
    Emily
    Happy
    Jefi
    Kimberly
  Malinois
    Daiquiri
    Grey
   
  Odchovy
  in memoriam
  výcvik
  Guestbook
  Kontakt
  Odkazy
 
 
LVT Dogmania
 
design © Mel
 
NOVINKY Z ROKU 2010
- archiv 2007 a 2008
- archiv 2009
- archiv 2011
- archiv 2012
- archiv 2013

 
 
   
  5. 11. 2010
  Přidáváme videa z Mistrovství světa kníračů v Harenu:
  Frenkie obrana
Denny obrana
   
  28.10.-31.10. 2010 Proběhlo Mistrovství světa kníračů v německém Harenu.
  Počasí bylo velice nepříznivé, výrazně foukalo a pršelo. Bohužel se nám nezadařilo. Prožili jsme "černý" pátek. Oba naši psi totiž udělali velkou chybu v tento den. Frenkie předvedl v 8,00 ráno vynikající poslušnost. Do vysílačky se připravil jen o 4 body. Uprostřed vysílačky však prudce uhnul z osy a vykoledoval si nulu. Nakonec získal jen 85 bodů. Na obraně pak neudržel zákus na útěku. Následně po střetu s figurantem i na přepadu z doprovodu. Figurant už mu pak nedal druhou šanci zákusu a obrana byla ukončena.
  Když Frenkie večer nechtěl krmení, začali jsme pátrat kde je chyba. Zjistili jsme, že má ulomený zub a zánět dásní. Po návratu domů podstoupil stomatologický zákrok, kde mu byl zub opraven a zánět léčíme.
  Denny šel v pátek na stopu. Bohužel jsme se nedokázali dostatečně oprostit od zážitku s Frenkiem a on naše emoce vycítil. Nedostatečnou koncentraci psovoda a špatné rozpoložení se rozhodl řešit po svém. Po 20 metrech perfektní práce se otočil, přiběhl k davidovi a začal ho rozveselovat poskakováním. Stopa byla ukončena.
  V sobotu se nám dařilo lépe. Frenkie si přinesl ze stopy 96 a Denny i přes prudký déšť na poslušnosti vybojoval 87 bodů. Výraznou chybou bylo ulehnutí na vysílačce na druhý povel. Ostatní body posbíral za neochotné usedání a podobné maličkosti. Ale jsme spokojení, chuť pracovat a kontakt předvedl.
  Na obranu šel s velkou chutí. David ho nechtěl příliš uposlušňovat a nechal ho předvést svůj drive, bojovnost a razanci. To se podařilo. Denny předvedl vynikající kontrolák. Poprvé v životě byl figurantem perfektně předveden. Díky Josko !
  Co říci závěrem? Jsme moc rádi, že Nicole s Xerrem se zadařilo a stala se Vicemistryní a Carmen s Clemensem předvedli životní výkon a obsadili krásné 7.místo
  Toto mistrovství pro nás nemělo ani šťastný konec. Po návratu domů nám ve značkovém servisu potvrdili podezření, že nám byl úmyslně přetržen kabel k ABS a TC. Počítač nám tuto závadu okamžitě na místě hlásil a tak víme přesně jak, kdy a kde se to stalo. A tušíme, kdo že nám to provedl.... Ale Boží mlýny....
  Děkujeme za podporu firmě SHERLOG, všem, kteří nás přijeli podpořit, a i těm, kteří nám přáli ze svých domovů, Klubu chovatelů kníračů, Podbrdské pobočce a hlavně děkujeme Jardovi Virdnovi, který byl vynikajícím teamleadrem, udržovat dobrou atmosféru, poskytovat informace i pomoc s treninkem a podržel nás (zejména Petru) v nejtěžších chvílích.
  Děkujeme celému týmu VDH Geislingen, zejména Andrému a Ute Baur !
Danke André ! Danke Ute !
  MS
   
 
Frenkie zub 2. 11. 2010
Frenkie podstoupil stomatologický zákrok, který potvrdil frakturu krčku M1 PD. tato bolestivá zlomenina byla důvodem neudržení zákusu na přepadu z doprovodu a následného ukončení obrany.   
  1. 11. 2010
  Otec našeho vrhu "i" XERRO vom Hatzbachtal se stal VICEMISTREM světa 2010 !!!
Gratulujeme a jsme velice hrdí!
  Xerro
   
   
  18. 10. 2010
  MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!!
  Narodilo se nám 9 kluků a 4 holčičky. BEREME ZÁZNAMY na štěňata z tohoto vrhu. Při odběru před Vánoci 2010 budou odčervená, očkovaná a tetovaná, odchováváme v rodině, ve vnitřním i venkovním výběhu, krmíme špičkovým krmivem ROYAL CANIN. Garantujeme rozumnou cenu. Nezávazná návštěva vítána, účast na výstavách a jiných chovatelských akcích po nových majitelích nevyžadujeme!
 
 
  více fotek zde
   
  29. 9. 2010
  Máme vyhodnoceny rentgeny!
- Happy Hilary GD DKK A/A + DLK 0/0 (HD A, ED 0)
- Henrieta Hella GD DKK A/A + DLK 0/0 (HD A, ED 0)
- Hexerro Hero GD DKK A/A + DLK 0/0 (HD A, ED 0)
- Hannibal Lecter GD DKK A/A + DLK 0/0 (HD A, ED 0)
   
  16. 9. 2010
  Březost Dony potvrzena !!! Čekáme plný vrh ! Na informace o rodičích se můžete podívat zde. Předpokládaný datun narození 19.10. Odběr prosinec. Bereme záznamy na štěňata z tohoto spojení.
  vrh I
   
  10. - 11. 9. 201O
 

Mistrovství republiky ve výkonu dobrmanů se zúčastnila naše kamarádka Martina Aronová. Se ziskem 84-86-86 celkem 256 bodů obsadila krásné 2. místo a stala se Vicemistryní !!! Gratulujeme !
Mimochodem, ta druhá místa nás všechny nějako pronásledují.... Doufejme, že to vydrží až na mistrovství světa :)

Martinino poděkování:
# MOC A MOC DIK DAVIDE ROHLENO ZA TVOJI TRPELIVOST A VYDRZ PRI VYCVIKU
# OBRAN A SNAD I DUVERIVOST,ZE TO DOKAZEM.JESTE JEDNOU DIK MARTINA
# ARONOVA A ENITA LAGUNA NOVA

   
  27. - 29. 8. 201O
  MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ve výkonu kníračů - ŠLUKNOV
 

V kategorii IPO 3 startovali hned 3 "Goldesťáci". Los nám hned z rána pokazil náladu. Petra s Frenkiem si vylosovala jedničku a David s Dennym dvojku. Lenka s Derekem bohužel trojku. Los to byl opravdu nešťastný, jelikož nebyl čas na rozcvičení a přípravu. Velmi se to podepsalo na koncentraci Dennyho, který ještě ke všemu celou dobu sledoval Davida i Petru. Nejvíce se los podepsal na Derekovi. Ten pokazil co se dalo. U obrany se dá říci totéž. David neměl možnost pomoci Lence a neměl dost času na přípravu Dennyho. Oba měli velice špatnou poslušnost a ztratili mnoho bodů. Derek výrazně pokazil zadní doprovod, kdy utekl až k figurantovi. To ho stálo zkoušku...
Na stopě si "Goldesťáci" losovali mezi sebou a tentokrát úspěšně. První šel Derek, který bohužel nadělal na stopě spoustu chyb a tak i přesto, že došel na konec stopy, na bodový limit nedosáhl. Druhý šel Frenkie a udělal jen minimum drobných chyb. Poslední Denny předvedl úžasnou stopu s jedinou chybičkou. Škoda.... A jak to dopadlo celkově?

  • Frajer Frenkie GD a Petra 97-88-93-278 VD 2.místo - Vicemistr republiky - nominace na mistrovství světa
  • Devil Denny GD a David 99-82-90-271VD 3.místo - druhý vicemistr republiky - nominace na mistrovství světa
  • Dark Derek GD a Lenka 66-74-64-204 N 8. místo
  V kategorii ZMP1 startovala Andrea Zítková s Cowboyem z Benova Erbu a i oni uspěli. Kip předvedl jednoznačně nejlepší hlídačky, což udělalo obrovskou radost Davidovi. Skvělou poslušností a stopou předvedl, že patří mezi favority. Pouze jediné zaváhání na rozlišení ho stálo titul. Umístili se na 2. místě.
V kategorii IPO1 startoval Gambler Grim GD s Václavem Kubelkou. I přes ne ideální výkon na obraně získali 2. místo. V kategorii FPr.1 získali 4.místo. Gratulujeme!
Cassius Clay GD a Petr Havlíček zvítězili ve vloženém závodě, kategorii IPO3 obrany. Gratulujeme! V kategorii FPr.1 se jim nezadařilo a skončili sedmí.
Nezadařilo se ani Dayen Daye s Karolínou Škubalovou - 8.místo.
  Na závěr bychom jako tým chtěli vyzdvihnout bezvadnou práci pořadatelů. Manželé Konupkovi a Hanouskovi věnovali maximum svého času tomuto závodu i přes osudovou ránu, kterou jim zasadila velká voda. Díky nim byl závod skutečně báječně nachystán, fantasticky zasponzorován, uspořádán na nádherném stadionu a zabezpečen mnoha odborníky (pan Heroš či pan Beer). Toto vše posunulo úroveň mistrovství opět o velký kus dál a pořadatelé MR 2011 mají laťku opravdu hodně vysoko už jen úrovní stadionu ve Šluknově.
Díky za krásný zážitek...
  Fotky:
http://wm-ispu2008.rajce.idnes.cz/MR_KCHK_Sluknov_2010/
http://wm-ispu2008.rajce.idnes.cz/MR_kniracu_Sluknov_2010_-_Voyager_s_FOTO_-_Danke_Anja/
   
 
 
 
   
  25. 8. 2010
  Odjíždíme na Mistrovství republiky. Držte nám palce....
   
  17. - 18. 8. 2010
  U příležitosti treninku u našich přátel v Geisllingenu, jsme nakryli Donču.

Bereme záznamy na štěňata ze zahraničního krytí !!! Štěňata budou vhodná zejména na výcvik.

Otcem bude mladý německý plemeník XERRO vom HATZBACHTAL, který vyniká neunavným temperamentem, maximální chutí do práce, výbornými chuťovými aporty a výrazným kontaktem na psovoda. Na obraně je velice razantní s plnými klidnými zákusy. Xerro je ideální sportovní pes, střední výšky, lehčího typu. Má velmi tmavé oko, výborně nasazené a nesené ucho a výrazný bohatý vous. Xerro je na začátku své závodní kariery, je nominován do reprezentace na letošní mistrovství světa kníračů v Harenu. Má složeno IPO3, VPG1, BH, AD. RTG kyčlí má samozřejmě negativní (HD A), Körung 1-1-2-1, Kll.2, VD. Rodiče Xerra jsou v chovu velmi dobře prověřeni a mají mnoho pracovně velmi úspěšných potomků - Ferro v.Elberfel - několika násobný účastník mistrovství světa i německa IPO3,VPG3, FH2, IPO-FH, HD A, V, 1-1-1-1 - Ulrieke v.Hatzbachtal HD A,VPG1,V - matka 5 účastníků mistrovství světa po různých otcích.
Xerro je otcem našeho vrhu "H".

Matkou štěňat bude DONA DONATELLA GOLDEST DANUBIUS, temperamentní, kontaktní fena, s výbornou razancí na obraně, výraznou chutí do aportů a vynikajícím sociálním chováním. Donča, jak jí její majitelka Míša Vojtková říká, byla původně dárek k narozeninám. I když je Míša absolutní laik a má dvě malé děti a zaměstnání, pustila se do výcviku a podařilo se jí Donu uchovnit (00/4AR/6) a složit zkoušky (BH, ZOP, FPr.1, v přípravě na IPO1). Dona má z výstavy výbornou, ČKŠ. RTG má negativní. Dony rodiče a sourozence si můžete prohlédnout na našem webu.

Předpokládané datum narození štěňat je 20. 10. 2010.
  Xerro vom Hatzbachtal
 
xerro xerro xerro
xerro xerro xerro
   
  Dona Donatela Goldest Danubius
 
dona dona dona
   
  31. 7. 2010
  Petra a Frajer Frenkie složili zkoušku IPO2 na velmi dobře s bodovým hodnocením 97-89-92, celkem 278.
   
  23. - 25. 7. 2010
  CACIT Dobříš
  Dark Derek GD a Lenka Vrabcová se zúčastnili tohoto největšího mezinárodního závodu v ČR. Derek byl jediný knírač na startovní listině. Při losování neměla Lenka moc štěstí. Vylosovala si číslo 26 a to znamenalo nástup na stopu v sobotu v 6,00, tedy v první trojce. Při odjezdu od stadionu v 5,30 bylo ještě šero. Počasí bylo maximálně odporné. Provazy vody a silný vítr, terén byl velice podmáčený. Opravdu velice těžká a dlouhá stopa. Dereček bojoval. Stopu nakonec došel, bohužel neoznačil druhý a poslední předmět (no kdo by si do té vody taky lehal) a vybodoval se nepřesnostmi na třetím a pátém úseku, kde foukalo z boku. Škoda, jen 64 bodů. Na poslušnost a obranu Lenka též nastupovala v sobotu. Únava byla na Derkovi vidět. Bohužel. Na poslušnosti udělal 2 hrubé chyby. Oběhl metrovku v obou směrech a na vysílačce lehl na druhý povel. Ostatní body ztratil na překusech a nepřesnostech (72). Obranu umí Dery výrazně dravější, ale únava a nervy paničky ho takříkajíc ušláply (86). Konečné 27. místo (z 45 účastníků) považujeme za úspěch. Oba se musí ještě pořádně otrkat. Leni gratulujeme, jsi statečná !!! Tvoje vystupování udělalo na diváky dojem. Díky za reprezentaci !!!
 
   
  30. 6. 2010
  začínají prázdniny!!
3.7. odjíždíme na Dogmánii do Dolního dvora.
Termíny a místa konání prázdninových treninků budeme zveřejňovat postupně na webu.
   
  28. 6. 2010
 

Lence Vrabcové (Aknel) děkujeme za zpracování fotek z návštěvy našich kamarádů. Prohlédnout si je můžete zde:

trénink v Braníku
Výlet večerní Prahou
Trénink na Ořechu

 
 
 
   
  26. 6. 2010
  Gambler Grim GD a V. Kubelka složili IPO1, Grand Gerro GD s M. Hasenhöhrlovou složili ZVV1 a FPr.1. Moc gratulujeme a děkujeme za zprávu.
   
  16. - 17. 6. 2010
  Absolvovali jsme seminář s Connií a Peterem Scherk. Viděli jsme je opakovaně a opět se nám moc líbili. Jsou to báječní lidé s obrovskými zkušenostmi.
   
  11. - 13. 6. 2010
  Mistrovství republiky všech plemen - Raspenava. Devil Denny Goldest Danubius a David se zúčastnili tohoto českého závodního vrcholu sezony a rozhodně se neztratili.
  Na stopě Denny vybojoval na velice těžkém terénu za extrémně teplého počasí 89 bodů a úspěšně překonal kladečem připravené nástrahy. Poslušnost se proti Třebíči výrazně zlepšila, byla mnohem kontaktnější s výraznou soustředěností na psovoda. Bohužel se Denny neubránil dvěma hrubkám. Tentokrát na odložení do sedu polohu splnil, ale bohužel ji po krátkém "rozmyšlení" změnil na lehnutí. Druhá hrubka přišla na posledním aportu, kde zpět áčko obešel. Krátkým zastavením na boku překážky a zamyšleným pohledem na její vrchol všem naznačil, že ví, kudy by se měl vracet.... no nic... 80 bodů bylo jasných. Obrana byla tentokrát s perfektní poslušností, Denny byl Davidem výborně předveden a ukázali konečně, že umí být uposlušněn a přitom viditelně nadšen obranou. Do všech zákroků šel velmi razantně. Na "kontroláku" to ovšem přehnal. Buhužel v razanci neudržel zákus a utrhl se. Díky tomu figurant upadl. Oba vyskočili na nohy velice rychle a obranu dokončili. Zadáno bylo jen 87 bodů. Celkových 256 bodů Dennyho posunulo na 28. místo.I přes všechny chyby jsme s výkonem Dennyho velice spokojeni. Tento závod byl rozhodně nejtežší v Dennyho kariéře.
  Celou fotogalerii od Mel najdete zde
 
 
   
   
  6. 6. 2010
  Proběhla Národní výstava v Klatovech.Zahraniční rozhodčí Petter Fodstad zadal Gand Gerrovi GD V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ ! Majitelce Marušce Hasenhöhrlové moc gratulujeme !!!
   
  5. 6. 2010
  Dona Donatella GD složila zkoušku FPr.1 na 82 bodů. Majitelce a psovodkyni Míše Vojtkové moc moc gratulujeme !!!
   
  3. - 6. 6. 2010
  Navštívila nás báječná parta 40 lidiček z Německého cvičáku VDH v Geislingenu. Díky jejich fantastické sehranosti, vstřícnosti a chuti cvičit, jsme prožili 4 nádherné treninkové dny v přátelské atmosféře. Mnoho nových informací, spousta rad a hlavně praktické cvičení nám "vlilo novou krev do žil". Projížďka Prahou v historické tramvaji se ukázala být báječným zpestřením "akce". Celému našemu týmu moc děkuji za velmi obětavou pomoc s organizací, opět se ukázalo, že bez vás to prostě nejde. Rozsáhlou fotogalerii akce od AKNEL vám přineseme po zpracování všech materiálů.
   
  30. 5. 2010
  konaly ze zkoušky v Hostivaři, rozhodčí pan Karel Nedvěd
 
  • Cassius Clay GD Lucky Hradecké s psovodem Petrem Havlíčkem složili VPG A. Gratulujeme !
  • Frajer Frenkie GD složil IPO1
  Frenkie nás na stopě potěšil chuťovou a intenzivní prací (96). Poslušnost začala naprosto perfektní ovladatelností s báječným projevem, ale... abychom se zas tak moc neradovali... při odložení do sedu nezaujal pozici :-) , aport přes "áčko" pokazil úplně (0) :-o... směr pro aport provedl, pak však i přes intenzivní hledání aport nenalezl a tak se nejkratší cestou vrátil zpět, bohužel nikoli přes překážku :-  ))), no a na závěr druhý povel na ulehnutí na vysílačce... a bylo to hotovo... (74). Obrana naopak začala zákusem a němým vystavením místo vyštěkání a ostatní mínusové bodíky nasbíral za neposlušnost. Jinak ho to moc bavilo!!! :-))) Děkujeme Petru Benešovi za figurování.
   
   
  23. 5. 2010
 

Mezinárodní výstava psů Litoměřice

  • Grand Gerro GD - V1, CAC gratulujeme majitelce Marušce Hasenöhrlové
  • Devil Denny GD - V1, CAC, CACIB - splněny podmínky pro Českého šampiona


   
  22.5.2010
 

Oblastní klubová výstava Braník

  • Gambler Grim GD - V1, ČKŠ - gratulujeme p. Kubelkovi
  • Devil Denny GD - V1, ČKŠ

Kompletní fotogalerie od Aknel najdete zde   
  30.4.-2.5.2010
  Jsme se zúčastnili druhého výběrového závodu ČKS na MR IPO všech plemen v Třebíči.
  Ihned po příjezdu nás přivítala příjemná a vstřícná atmosféra spolu s překrásným stadionem. Prostředí atletického "stánku" bylo doplněno báječnou zastřešenou tribunu a výrobným ozvučením. Před stadinem se linula nádherná vůně pečícího se prasátka a studené pivo. Toto vše doplňovala výborná organizace a příznivé počasí. V noci na sobotu začalo pršet a po půlnoci začala doslova průtrž mračen. Ráno již jen mrholilo a v 10,45, kdy jsme nastupovali na stopu, bylo ideální počasí. Nevýhoda ovšem byla v tom, že doslova každá "ťápota" byla vidět. Naštěstí to nevadilo, Denny pracoval naprosto perfektně, soustředěně a se zájmem. Udělal pouze jedinou chybu a to na posledním lomu, který ověřil - 97 !!! Poslušnost Denny pojal jako velké představení pro diváky a rozhodčího. Mezi jednotlivými cviky se velice radoval a usmíval do všech stran. I přes mnoho drobných chyb si vysloužil 85 bodů. Obrana byla jako vždy výrazná, razantní, ale opět s ne úplně dokonalými zákusy a občasnou neposlušností. Ale už to bylo lepší než ve Staňkově :-))) - 86 bodů. Celkových 268 bodů nás velice potěšilo. Postupujeme na MR IPO do Raspenavy, nemusíme skládat body na přístí rok a ještě máme splněnu nominaci na MS kníračů. Prostě úspěšný víkend. Opět velice, velice, velice děkujeme týmu za podporu a pomoc. Bez vás by to prostě NEŠLO !!!
   
  Hanka Šustrová a její Chilli z Nového Draka obsadili překrásné 6. místo a potvrdili, že letos mají opravdu našlápnuto. Hani gratulujeme a přejeme ještě víc štěstí v Raspenavě.
 
   
  24. 4. 2010
 
V Hostivaři se konal VZ na MR ZVV3, který suveréně vyhrála Dáša Chýlová s Alim Emitom se ziskem 90-90-98 !! = 278 bodů. Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí na Mistráku!!!
   
  6. - 8. 4. 2010
  Zúčastnili jsme se výcvikového semináře s Miou Skogster. Tato příjemná a usměvavá blondýnka nám předala mnoho zkušeností a opět nás přesvědčila, že náme co dohánět.
   
  2. - 4. 4. 2010
  se konal výběrový závod ČKS v Krchlebech u Staňkova. David s Dennym započali své učinkování v sobotu na stopách. Dennymu se terén líbil a udělal nám radost. Větší chyby se dopustil pouze na druhém lomu. Rozhodčí mu zadal 92 bodů a to byl prima začátek závodu. Nedělní Dennyho vystoupení nás však moc nepotěšilo. Poprvé si vyzkoušel na závodě nejdříve odložení. A moc mu to nesedělo. Prakticky ve všech cvicích udělal chybu. Zadaných 77 bodů nás ani nepřekvapilo. Obrana nepatřila mezi Dennyho standardní výkony a zejména svou neposlušností a chybami v zákusech si vysloužil jen 81 bodů. Celkových 250 není nijak oslnivých. Tento rok ještě pojedeme do Třebíče. Uvidíme, jak se zadaří tam. Každopádně se Lence Vrabcové podařilo vyfotit Dennyho v akci.
 
 
  Další fotečky najdete zde.
Velký dík patří celému našemu týmu za osobní i telepatickou podporu. :-)
   
  1. 4. 2010
  Velký den byl dnes pro naší milou Melanii !!! Ve 20:58 se jí narodil Matoušek. Moc a moc gratulujeme a už se těšíme na první setkání s budoucím kynologem !!! :-))))
   
  27. 2. 2010
  Proběhlo školení rozhodčích Obedience CZ. Petra obhájila licenci k posuzování tohoto sportu v roce 2010 !
   
  22. 1. 2010
  Naši miláčci užívají přívaly sněhu s nadšením, mrkněte na fotečky